Tlačový servis » Výnimočnou ženou PSK je Humenčanka « späť

Výnimočnou ženou PSK je Humenčanka

dátum aktualizácie: 05.10.2011 | počet zobrazení: 37 693

Medzi nominovanými boli lekárky, pedagogičky, herečka i spisovateľka

Výnimočnou ženou Prešovského kraja sa stala Anna Capová z Humenného, poslankyňa mestského zastupiteľstva v Humennom a predsedníčka Krajskej organizácie únie žien v Prešove. Druhú priečku získala lekárka Anna Kvokačková z Prešova, ktorá viac ako 16 rokov pracuje v sociálno-charitatívnych programoch. Tretie miesto patrí lekárke Hane Zelenkovej, zakladateľke kožného oddelenia v nemocnici vo Svidníku, prezidentke Slovenskej spoločnosti estetickej dermatológie a kozmetiky. Rozhodla o tom nezávislá komisia.

Nominované ženy sa svojou výnimočnosťou podieľajú na rozvoji miest a obcí v ktorých žijú, poskytujú služby pre znevýhodnené skupiny občanov, podieľajú sa na výskumoch v oblasti medicíny, odovzdávajú cenné rady a vedomosti niekoľkým generáciám študentom, angažujú sa v oblasti umenia, či bojujú s ťažkými životnými osudmi. Sú medzi nimi napríklad herečka Kveta Stražanová, spisovateľka Nora Baráthová, či pedagogičky Irena Medňanská a Anna Tokárová.

Víťazku krajského kola, spolu so zástupkyňami ostatných krajov prijal priamo na pôde parlamentu v Bratislave predseda Národnej rady SR Richard Sulík a podpredseda vlády a minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Jozef Mihál.

Prvý ročník súťaže Výnimočné ženy Prešovského kraja vyhlásili Prešovský samosprávny kraj, v spolupráci s Inštitútom rodovej rovnosti Krajské kontaktné miesto Prešov, pod záštitou podpredsedu vlády SR a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR Jozefa Mihála, v marci, pri príležitosti MDŽ.

Cieľom podujatia je poukázať na význam často neviditeľnej ženskej práce, upozorniť na (ešte vždy nie dostatočne ocenené) miesto žien v oblasti kultúrneho, vedeckého, politického a spoločenského života a oceniť prínos žien pre rozvoj prešovského regiónu.

Zdroj: http://www.po-kraj.sk/…ena-psk.html

Capová

Foto: Ocenenie „Výnimočná žena PSK“ získala Anna Capová (v strede).

Počet návštev od 18.09.2011: 9673052