Tlačový servis » Stop najrozšírenejším hazardným hrám « späť

Stop najrozšírenejším hazardným hrám

dátum aktualizácie: 15.03.2012 | počet zobrazení: 38 526

Humenné 18.11.2011 – Po preskúmaní situácie kontrolórkou mesta a na základe vyjadrení právnikov, keďže zákon jasne ukladá, že ak poslanci nariadenie schvália, primátor ho podpíše do 10 dní, primátorka podpísala Všeobecne záväzné nariadenie o obmedzení hazardných hier na území mesta Humenné. V Humennom tak nebude možné od 1.6.2012 prevád­zkovať hazardné hry prevádzkované prostredníctvom výherných prístrojov a hazardné hry prevádzkované prostredníctvom technických zariadení obsluhovaných priamo hráčmi alebo prevádzkované prostredníctvom telekomunikačných zariadení a videohry. Rovnaké všeobecne záväzné nariadenie zatiaľ prijalo aj mesto Sabinov a Podolínec. Pred schválením tohto VZN v mestskom zastupiteľstve sa proti hazardu vyjadrili na zasadnutí mestskej rady všetci jej 6 členovia, ktorí boli prítomní počas hlasovania v zasadacej miestnosti. Mestská rada má celkovo 8 členov.

Hazardné hry z celospoločenského hľadiska so sebou prinášajú nezanedbateľné riziká. Predstavujú jeden z dôvodov krachu manželstiev ako aj kompletného rozpadu rodín, nehovoriac o psychických problémoch daných ľudí s tým súvisiacich. „Dôvodom obmedzenia hazardných hier na území mesta je, aby tí, ktorí častokrát poberajú len sociálne dávky, či minimálnu mzdu, nemali jednoduchý prístup k tomu, aby ich prehrali na prvom rohu. Následne tým trápili a ničili svoje rodiny, neboli schopní uhrádzať účty za základné veci ako je nájomné, energie, dane či poplatky. Nechceme podporovať tragédie rodín, kde ich členovia prepadli patologickému hráčstvu,“ poznamenala primátorka. Mesto už v súčasnosti eviduje nedoplatky vo výške cca 1,7 mil. eur (nedoplatky na dani z nehnuteľnosti, na poplatkoch za komunálny odpad, nedoplatky za mestské byty atď.), na ktorých úhradu sa budú musieť poskladať všetci Humenčania. Záujmom mesta je obmedziť prístup k automatom existujúcim hráčom ako aj znížiť možnosť získania závislosti potenciálnym hráčom. „Veríme, že tento krok samosprávy sa ukáže v budúcnosti ako správny,“ uviedla primátorka.

Počet návštev od 18.09.2011: 9673086