Aktuality a oznamy » Kultúra a spoločnosť » POTRAVINOVÁ ZBIERKA oslovila 400 darcov, získala 1,3 t potravín « späť

POTRAVINOVÁ ZBIERKA oslovila 400 darcov, získala 1,3 t potravín

dátum aktualizácie: 11.10.2024 | počet zobrazení: 4 082

Dňom „D“ bol štvrtok 10. októbra.
Vtedy odštartoval 11. ročník Potravinovej zbierky. V každej predajni Kaufland Slovenská republika mohli nakupujúci darovať trvanlivé potraviny ako pomoc pre ľudí v núdzi. Spoluorganizátorom akcie bol Slovenský Červený kríž (SČK), v našom prípade Územný spolok Humenné.

Od 7. hodiny rána až do 21:00 – takýto časový horizont mal štvrtkový predajný čas, rovnako celých štrnásť hodín mohli tí, ktorí nakupovali v Kauflande, podporiť dobrú potravinovú vec.

Verejnosť neostala ľahostajná. Hneď pri vstupe do predajne oslovovali nakupujúcich dobrovoľníci zo Strednej zdravotníckej školy, po zaplatení tovaru prechádzali ľudia aj popri mieste, kde sa potraviny odovzdávali. Preberali ich zástupcovia Slovenského Červeného kríža – územný spolok Humenné a dobrovoľníci z Kauflandu.
Tovar sa ukladal do balíkov, tie sa následne odvážali na centrálu humenského SČK, kde sa triedili, opätovne balili (zväčša do banánových krabíc), aby bol tovar pripravený na rozvoz, ktorý sa udeje v najbližších dňoch.

Ďakujeme!
Do potravinovej zbierky sa zapojilo presne 400 osôb, postupne potraviny zaplnili cca 60 krabíc, čo odhadom tvorilo 1,3 tony potravinového tovaru – najmä mlieko, cukor, strukoviny, múka, olej, cukrovinky, cestoviny, čaj, konzervy…

Komu pomoc poputuje?
Cieľovou skupinou sú osamelí seniori, zdravotne postihnutí alebo matky s deťmi. Nasýtia sa tiež zraniteľní ľudia v núdzi, ktorí si často nemôžu dovoliť kúpiť si ani základné potraviny.
SČK – Humenné takto zásobí humenský región, adresy získa aj v spolupráci so samosprávami, miestnymi úradmi.

Tento rok bola možnosť pomôcť nielen kúpou a následným darovaním potravín, ale aj kúpou symbolického odznaku za 1 euro. Táto možnosť ešte trvá, do 23. októbra.

Zbierka sa koná pri príležitosti Svetového dňa výživy, ktorý si pripomíname 16. októbra.
Počas predošlých desiatich ročníkov bolo radovaných 424 t potravín, ktoré boli zabalené do 24 140 balíčkov.

Ďakujeme!

Potravinová zbierka 2024